5 Ekim 2020

En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Onbeş Ücretsiz Stok FotoğrafLisanslı İmaj Sitesi

Web tasarım projeleriniz, e-ticaret sistemleriniz ve blog yazılarınız için ücretsiz lisanslı olarak temin edebileceğiniz siteleri derledik.

StockSnap.io

100 farklı kategoride, ücretsiz ve ticari kullanım için lisanslı fotoğraf sağlayan bir stok fotoğraf sitesi.

Pexels

Sadece gotoğraf değil video arşivi de bulunan stok sitesi çeşitli kategorilerde eklentilere de sahip. Örneğin; IOS, Andorid uygulamaları, Chrome Eklentisi, Google Slides Eklentisi, Photoshop Eklentisi, MS Office Eklentisi ve WordPress Eklentisi.

Unsplash

Hem haber siteleri için hem de ticari web siteleri için kullanıma uygun hayli geniş bir arşiv içeren Unsplash sitesine siz de kendi imajlarını yükleyebiliyorsunuz. Böylece başkaları da sizin fotoğraflarınızdan yararlanmış oluyor.

Burst by Shopify

Shopify E-Ticaret sisteminin bir parçası olan Burst sitesi yine doyurucu bir imaj arşivi sunuyor. Siteye girmişken SHOPIFY tarafından oluşturulan e-ticaret önerilerinden de faydalanmış olursunuz.

Reshot

Tekil olarak lisanslı ve ücretli fotoğraf indirebilirken sistem tarafından bazı konularda oluşturulmuş imaj paketlerin site üzerinden yapılabilen TWEET AT işlemi ile indirilebiliyor.

Pixabay

Lisanslı imaj arşivi siteleri içinde en çok bilinenlerinden olan Pixabay, sürekli genişleyen içeriği ile blog sahiplerinin ve tasarımcıların öncelik verdiği bir site olarak karşımıza çıkıyor. Bu siteye de kendi fotoğraflarınızı yükleyerek bir network oluşturma şansınız bulunuyor.

Foodiesfeed

Özellikle yiyecek / içecek sektörü için lisanslı imajlar barındıran sitede gayet kaliteli imajlar yer alıyor. Yemek tarifleri blogları, restaurantlar bu siteye bayılacak.

Gratisography

Her hafta içeriğine yeni imajlar eklenen site hem kişisel hem de ticari kullanımlar için uygun arşiv barındırıyor.

Freestocks

Site özellikle hayvan, doğa ve moda temalı lisanslı stok fotoğraflar içeriyor.

Picography

Çok geniş bir arşive sahip olmasa da diğer sitelerde bulamadığınız bazı içerikleri aramak için uğrayabilirsiniz.

Focastock

İşyerleri, teknoloji ve şehir görünümleri özelinde özel bir arşive de sahip olan bu lisanslı fotoğraf sitesi de ziyaret edilmesi gereken imaj sitelerinden birisi.

Picjumbo

Kişisel ve ticari kullanım için müsait içeriğe sahip olan lisanslı imaj sitesinde özellikle moda, doğa ve teknoloji temalı fotoğraflar öne çıkıyor.

Kaboom Pics

Şu an için 14 farklı kategoride lisanslı imaj arşivi sunan sitede çözünürlükleri her türlü site için uygun olan fotoğraflar bulunuyor. Hayat tarzı, teknoloji, doğa, hayvanlar, iş yaşamı gibi kategoriler sitede ön planda.

Skitter Photo

Diğer imaj sitelerine nazaran fotoğraf arşivi bir miktar eski gözükmekle beraber yine de bir göz atılmasında fayda var. 20'ye yakın lisanslı imaj kategorisi sunuyor.

Life of Pix

LEEROY kreatif ajansı tarafında yönetilen sitede 14 kategoride imaj bulunuyor. Çok geniş bir arşiv değil. Fakat daha önce de söylediğimiz gibi aradığımız imajları bulmak için elimizdeki tüm imkanları kullanmak adına ziyaret edilmesinde sorun bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir